Junior Staff

DEPARTMENTS DESIGNATION COMMENTS
     
DEAN'S OFFICE DESIGNATION  
Mr. Isaac Obeng Senior Cleaner-Messenger Dean's Office
     
CENTRAL ADMIN. DESIGNATION  
Mr. Samuel Tettey Ashong Cleaner Basic Sciences
Mr. Michael Darko  Messenger/Cleaner Student Affairs
Mr. Mansour S. Mahamudu Laborer/Gardner  
Ms. Matilda Abagabile Cleaner  
Ms. Elizabeth Bortsie Cleaner  
Mr. Mustapha Saana Cleaner  
Ms. Esther Annan Cleaner  
Mr. Patrick Siaw Cleaner Human Resource
Ms.  Matilda Bonuedi Cleaner  
Mr.  Stephen Kumi Cleaner  
Mr.  Alfred Attoh Cleaner  
Mr. Prosper Kabotsoe Plumber  
Mr. Sampson Yeboah Cleaner  
Ms. Patience Obuobi Cleaner  
Ms. Asibi Azong Cleaner  
Mr. Abu Kpasagu Gardener  
Mr. Jonas Amuzu Gardener  
Mr. Ibrahim Djuba Gardener  
Mr. John Quaye Carpenter  
Mr. Eric Nartey Electrician  
Ms. Rosemary Laryea Cleaner  
Ms. Sabina Agyena Cleaner  
Mr. Sampson Akombire Casual Labourer  
Ms. Alima Ibrahim Cleaner Temporal  
Mr. Bashiru Bawah Cleaner Temporal  
Ruth Armah Cleaner Temporal  
Mr. Issaka Banini Casual Labourer  
     
ANATOMY DESIGNATION  
Mr. Emmanuel Adams Mortuary Man  
Mr. Nasare Amidu           “  
Mr. Winfred Yeko Messenger/Cleaner  
Mr. Edward Gbenatey Mortuary Man  
Mr. Yaw Katasu Cleaner  
Mr. John Bawa Cleaner  
Mr. Thomas Millinta Cleaner  
Mr. Mattew Madiyila Cleaner  
Ms. Ruth Johnson Receptionist  
     
DIETETICS DESIGNATION  
Mr. Michael Tetteh Messenger/Cleaner  
     
HEAMATOLOGY DESIGNATION  
Ms. Mary Hanson Snr. Clerk  
Mr. Francisco Torto Messenger/Cleaner  
     
MED. BIOCHEMISTRY DESIGNATION  
Mr. Robert Annan Messenger/Cleaner  
     
MED. MICROBIOLOGY DESIGNATION  
Mrs. Augustina Odoi Assistant Technician  
Ms. Emelia Aryeetey Snr. Clerk  
Mr. Francis Addy Tech. Asst. Gd. II  
Mr. Caleb Tetteh Messenger/Cleaner  
     
MEDICAL LAB. SCIENCES DESIGNATION  
Mr. Raymond Ohemeng Messenger/Cleaner  
     
F OCCUPATIONAL THERAPY ITS NO.
JNR. STAFF Mr. William Afatchao 24163
  Ms. Everly Ajaho Edena 22232
     
PHYSIOLOGY DESIGNATION  
Mr. Felix Appiah Messenger/Cleaner  
     
PHYSIOTHERAPY DESIGNATION  
Mr. Benard Pappoe Cleaner  
     
RADIOGRAPHY DESIGNATION  
Mr. Emmanuel Yartey Messenger/Cleaner  
     
HOSTEL DESIGNATION  
Mr.  Joe Malik Opoku Assistant Porter I  
Mr. Lawrence Loh   Assistant Porter I  
Mr. Stephen Asare Assistant Porter I  
Mr. Samuel Antwi Assistant Porter I  
Mr. Isaac Opoku Assistant Porter II  
Mr. Ebenezer Effah Assistant Porter II  
     
LIBRARY DESIGNATION  
Ms. Regina Anaman  Junior Library Assistant  
Mr. Carl S. Agbenovehi  IT Clerk Grade II  
     
SECURITY DESIGNATION  
Mr. Emmanuel Atta Awuah Assistant Security Officer  
Mr. Moses Teye Assistant Security Officer  
Mr. Michael Quarnor Assistant Security Officer  
Mr. Yaw Duah Security Guard I  
Mr. John Tetteh Security Guard I  
Mr. Edmund Ntow Gyan Security Guard SNR  
Mr. Michael Yeboah Security Guard I  
Mr. Richard Osei Security Guard SNR  
Mr. Emmanuel Nyarko Security Guard II  
Mr. Clifford Kwame Danso Security Guard II  
Ms. Lilian Akolgo Security Guard II   
Mr. Clement Akuribire Security Guard II  
Mr. Sulley Yakubu Security Guard II  
Mr. Collins Tetteh Security Guard II  
Mr. Issah Amin Mohammed Security Guard II  
Mr. Frank Boakye Security Guard II  
Mr. Ernest Kodua Security Guard II  
Mr. John Kofi Asordar Security Guard I  
Mr. Innocent Dordie Security Guard II  
     
TRANSPORT DESIGNATION  
Mr. Nelson Adza  Driver Grade I  
Mr. Alfred Sam Driver Grade I  
Mr. Ransford K. Owusu Driver Grade I  
Mr. Abdulai Yahaya Driver Grade I  
Mr. Stephen Doku  Driver Grade II  
Mr. Samuel Tetteh Driver Grade II